Путін пішов на Білорусь

На північному кордоні України зосередилася російська танкова армія

фото: censor.net.ua
Сьогодні, 14 вересня, розпочалися росій­сько-білоруські військові навчання “Захід-2017”. Загалом у них візьмуть участь, за офіційними даними, 12,8 тисячі вояків (за міжнародними домовленостями, на маневри, в яких задіяні понад 13 тисяч солдатів, потрібно допустити спостерігачів з інших країн), близько 70 лі­таків і гелікоптерів, 250 тан­ків, до 200 гармат, реак­тивних сис­тем залпового вогню і міно­метів, а також десять кораб­лів Балтійського флоту. 
Водночас реальні масштаби навчань значно більші – 120-130 тисяч солдатів та кілька тисяч одиниць бронетехніки. На територію Білорусі зайшла практично ціла російська танкова армія. Російський військовий оглядач Олександр Голець розповів виданню The Financial Times, що насправді російська сторона просто задекларувала низку окремих маневрів, які збігаються в часі із “Заходом-2017”, але в кожному з яких нібито беруть участь менше 13 тисяч військових.
Найперше почали турбуватися країни Балтії та Польща, біля кордонів яких і маневруватимуть білоруські та російські війська. Далі занервували й в Україні. Віктор Муженко, начальник Генерального штабу Збройних сил України, застеріг: “Реальні масштаби заходів підготовки до навчання “Захід-2017”, терміни його проведення, обсяги залучення органів військового управління та сил, насамперед російських, а також інших взаємопов’язаних заходів свідчать, що реальна мета, цілі та завдання цих навчань виходять далеко за рамки офіційно оприлюднених, які є лише частиною та прикриттям справжніх планів”.
Не залишився осторонь і Петро Порошенко: “Щодо навчань “Захід”, то ми з великою уважністю ставимося до проведення цих навчань, бачимо можливості загрози, у тому числі для територіальної цілісності України. Під час нещодавнього візиту в Україну Олександр Лукашенко, президент Білорусі, запевнив, що в жодному разі з території Білорусі ні зараз, ні в майбутньому не буде загрози. І сподіваюся, що цього слова буде дотримано. Однак Україна пильно відстежуватиме, аби всю завезену з РФ для навчань техніку відразу після їх завершення вивезли назад”.
Офіційна легенда навчань “Захід-2017”, зі слів начальника штабу збройних сил Білорусі Олега Бєлоконєва, полягає в акціях проти умовних країн: Весбарії, Лубенії та Вейшнорії. Перші дві вигадані країни розміщуються на територіях Польщі, Литви і Латвії. За легендою, між ними та Білоруссю чомусь спалахнув конфлікт через низку причин – національних, релігійних і територіальних. Нібито умовні країни почали нагнітати обстановку в Білорусі, засилаючи екстремістів і провокуючи сепаратистські виступи. У підсумку на території окремих районів Мінської, Гродненської та Вітебської областей Білорусі утворилася самопроголошена Вейшнорія. З нею і будуть вести боротьбу збройні сили Білорусі та РФ. Неважко помітити, що легенда навчань є дзеркальним відображенням реальної ситуації на сході України – створення і подальша всебічна підтримка Росією сепаратистських квазідержавних утворень “ЛДНР”. Москва явно враховувала власний досвід розпалювання сепаратизму і при створенні легенди вважала, що ворог діятиме тими ж методами.
Проте вважати навчання “Захід-2017” прелюдією для воєнної агресії на території України з півночі підстав немає. У Путіна, як кажуть, на носі – президентські вибори навесні 2018-го. І починати війну за таких умов – політичне самогубство. “Політичний меседж цих навчань: руки геть від російських інтересів”, цитує The Financial Times голову російської Ради із зовнішньої та оборонної політики Федора Лук’янова. З його слів, Кремль не хоче будь-якої ескалації, в Москві панує “замішання”, і вона займає вичікувальну позицію, після того як адміністрація Дональда Трампа не виправдала надії на різке поліпшення відносин зі США.
“Основна мета Росії, як і раніше, змусити Захід піти на поступки Кремлю. Створення на території Білорусі під час навчань “Захід-2017” ще однієї потужної військової групи є завершальним етапом формування широкого фронту на кордоні з Україною. Але ризик початку воєнних дій незначний, тому що за це РФ доведеться дуже серйозно заплатити”, – підсумовує інтернет-видання Белорусские новости.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8933 / 4.38MB / SQL:{query_count}