У Білорусі більше немає дармоїдів!

Чи не вперше після приходу до влади Олександр Лукашенко пішов на очевидні поступки суспільству

Місцеві податкові управління почали масово повертати громадянам гроші, раніше сплачені як “збір за соціальне утриманство”, який у народі прозвали “податком на дармоїдів”.
Нагадаємо, що торік у Білорусі набув чинності закон, згідно з яким, якщо громадянин протягом року офіційно працював менше 183 днів, то він повинен сплатити в казну збір на фінансування державних видатків у розмірі 20 базових величин (близько 140 USD). Для порушників передбачене покарання у вигляді адміністративного арешту з обов’язковим залученням до виконання “суспільно корисних робіт”.
Загалом “дармоїдів” у Білорусі виявилося близько 450 тисяч (населення країни – 10 мільйонів). Їхня реакція для білоруської влади була цілковитою несподіванкою. На початку 2017 року у великих білоруських містах на демонстрації протесту вийшли по кілька тисяч людей. Такої кількості демонстрантів вулиці білоруських міст не бачили з 2010 року, коли демонстрації проти порушень на президентських виборах жорстко придушила поліція.
Білоруський президент упертюх, але не дурень. Хоча гордість не дозволила йому повністю скасувати “закон про дармоїдів”, його дію призупинили, а виплачені громадянами гроші почали повертати. Білоруські опозиційні політики солідарні – це очевидна поступка білоруської влади. “Лукашенко всерйоз побоюється повторення подій лютого – березня цього року, коли “дармоїди” декларували виключно економічні гасла. Проте офіційний Мінськ чудово розуміє, що останні можуть швидко перетворитися вже на політичні вимоги”, – сказав голова Об’єднаної громадянської партії Анатолій Лебедько.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
2.1491 / 4.35MB / SQL:{query_count}