Бойовиків для Донбасу вербували в Молдові

Молдовська розвідка вважає, що п’ятеро російських дипломатів, які були видворені з країни минулого місяця, працювали на ГРУ РФ та вербували бойовиків для участі в конфлікті на Донбасі

За даними агентства Reuters, російські дипломати, які насправді були офіцерами, що працювали під прикриттям, вербували бойовиків із Гагаузії, яких перед боями відправляли у тренувальний табір в Ростовській області на півдні Росії.
Нагадаємо, що влада Молдови 29 травня оголосила персонами нон ґрата п’ятьох співробітників посольства Росії. Парадоксально, але найбільше висилкою дипломатів обурювався… президент Молдови Ігор Додон: “Хочу заявити, що глибоко вражений недружнім кроком з боку представників молдовської дипломатії і засуджую його найкатегоричнішим чином”. Звичайно ж, знайшлися “крайні”: “Це, найімовірніше, зроблене на замовлення Заходу, може, навіть з-за океану, з боку тих, які стурбовані, що між президентом і Кремлем нарешті був налагоджений конструктивний і ефективний діалог”.
Обраний в листопаді 2016 року президентом Молдови Ігор Додон сповідує послідовну проросійську політику, закликаючи до нормалізації відносин з Москвою і відмови від співпраці із Заходом, зокрема з Євросоюзом і НАТО. У 2017-му Додон вже тричі побував у Росії та був єдиним іноземним президентом, який відвідав парад у Москві 9 травня.
Водночас не варто забувати, що більшість в парламенті сповідує кардинально іншу політику, орієнтовану на максимальну співпрацю із Заходом – аж до можливого об’єдання із сусідньою Румунією (членом ЄС і НАТО). Оскільки повноваження глави держави досить обмежені (Молдова – парламентська республіка, і саме депутати призначають прем’єра та затверджують усіх міністрів, окрім очільників силових відомств), наразі всі зусилля Ігора Додона “подружитися” з Росією марні.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8955 / 4.35MB / SQL:{query_count}