У Польщі – 15 мільйонів іноземців

Незважаючи на те, що українці ось-ось почнуть тішитися безвізовим режимом, не варто забувати про тих, хто їздив до Польщі раніше та ще й примудрявся при цьому порушувати терміни перебування

Як пише Rzeczpospolita, в 2016 році з приблизно 20 тисяч іноземців, які вчасно не залишили територію країни після закінчення терміну дії віз, 14 тисяч становили громадяни України. Найбільше українських нелегалів було виявлено в Люблінському та Підкарпатському воєводствах.
Тим часом, як зазначає Прикордонна служба Польщі, все менше іноземців просить притулку в країні. За перші чотири місяці 2017 року було подано приблизно 2300 відповідних клопотань, що вдвічі менше, ніж за аналогічний період минулого року. Серед тих, хто очікує на надання статусу біженця, лише 30 осіб приїхали з охопленою війною Сирії, більшість – представники Чечні, говорить прес-секретар Управління у справах іноземців Якуб Дудзяк: “Приблизно 70% усіх заяв про надання статусу біженця подають громадяни Росії, які приїхали з Кавказу”.
Водночас зростає кількість іноземців, які приїжджають у Польщу працювати або вчитися. Приблизно 65-70% заяв про надання посвідок на проживання у Польщі надходить від українців. Далі, з великим відривом, йдуть білоруси, індійці, в’єтнамці та китайці. За словами Якуба Дудзяка, цей рік може стати рекордним за кількістю клопотань про легалізацію перебування, особливо з огляду на те, що найближчим часом громадяни України зможуть приїжджати до Польщі без віз.
Тим часом іноземці, котрі вже перебувають у Польщі, можуть користуватися новим інтернет-порталом. На сайті cudzoziemcy.gov.pl можна знайти всю необхідну інформацію для іноземця, взірці документів, шаблони заяв, поради та інформацію про ситуацію у Польщі. Досі ця інформація була в інтернеті на різних сторінках, тепер можна швидше отримати необхідну інформацію декількома мовами, повідомляє Польське радіо.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
10.9348 / 4.06MB / SQL:{query_count}