Українські біженці поїдуть у Білорусь

Євросоюз має намір виділити майже сім мільйонів євро на будівництво таборів для біженців у Білорусі. Про це йдеться в призначеному для внутрішнього користування документі Єврокомісії, який вдалося отримати кореспонденту німецької газети Tageszeitung Крістіану Якобу

В описі проекту повідомляється, що на території Білорусі планується побудувати “центри розміщення мігрантів” (Migrants Accomodation Center) відкритого та закритого типів. Про останній зазначається, що “мігрантів там утримуватимуть під замком доти, доки вони не будуть депортовані з Білорусі або не покинуть її добровільно”.
Кожен із центрів буде розрахований на 30-50 місць. Перш за все, у нових установах планується розміщувати три категорії мігрантів: біженців із України, Сирії та “осіб, які тікають від економічної кризи в Росії і шукають роботу в країнах ЄС”. В статті Tageszeitung наголошується, що білоруські табори для мігрантів “відповідатимуть найкращим міжнародним стандартам ЄС”. Зокрема, в них створять ізольовані секції для жінок, дівчат і сімейних, а також там буде надаватися психологічна і лікарська допомога.
У статті наголошується, що передумовою для проекту будівництва центрів для біженців стали переговори ЄС і Білорусі з приводу трьох міграційних угод. Перша – передбачає спрощення умов в’їзду для білоруських громадян у країни Шенгену. У другій йдеться про так зване “мобільне партнерство” – спрощення видачі робочих і студентських віз. Відповідно до третьої угоди Білорусь зобов’язується забирати біженців, які потрапили в Євросоюз через її територію (тобто зробити реадмісію). Третій пункт повинен стати відповідною послугою Мінську за перші два, пише німецька газета. Однак переговори саме з приводу угоди про повернення мігрантів наразі гальмують. Тож говорити про конкретні терміни появи таборів для біженців поки що зарано.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6627 / 4.08MB / SQL:{query_count}