Український олігарх і агент “штазі”

У справі про підкуп німецьких правоохоронців одним із ключових доказів може стати доручення, власноруч підписане українським олігархом Дмитром Фірташем

Про це повідомляє Німецька хвиля з посиланням на часопис Der Spiegel. Документ було підписано 12 травня 2014 року на ім’я двох співробітників Управління кримінальної поліції землі Мекленбург – Передня Померанія.
Ці правоохоронці, як повідомляли раніше німецькі ЗМІ, начебто через посередників отримували хабарі від Фірташа, незаконно добуваючи конфіденційну інформацію в інтересах замовника.
Підкуп державних посадовців, згідно з кримінальним кодексом Німеччини, так само є злочином, як і отримання ними хабара. За такий злочин передбачене покарання від трьох місяців до п’яти років ув’язнення. Втім український бізнесмен, як повідомили Німецькій хвилі у прокуратурі Шверіна, проходить у цій кримінальній справі лише як свідок.
Крім того у поле зору слідчих потрапила приватний детектив із Берліна Крістіна Вілкенінґ, яка, за даними Der Spiegel, отримала від Фірташа 520 тисяч євро за “інформаційні і консультаційні послуги”. Журналісти стверджують, що жінка свого часу була агентом східнонімецької спецслужби “штазі” під позивним “Ніна”. За отриманий від Фірташа гонорар вона пообіцяла організувати в інтересах олігарха неформальну комунікацію з американськими правоохоронними органами і спецслужбами. Дмитро Фірташ, повіривши у серйозні зв’язки 69-річної “консультантки” у США, доручив їй з’ясувати, “чого хочуть від нього американці”. Відповідне замовлення олігарх зробив навесні 2014 року після того, як опинився у Відні під підпискою про невиїзд в очікуванні рішення суду про екстрадицію до США. У квітні цього року “Ніну” та двох її помічників заарештували за підозрою в хабарництві. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
12.9742 / 4.06MB / SQL:{query_count}