Екс-прем’єра Британії хочуть судити

Депутати з Лейбористської та Шотландської національної партій запропонували притягти до відповідальності колишнього прем’єр-міністра Британії Тоні Блера за участь британських солдатів у війні в Іраку

Про це повідомляє The Guardian. 
Вони збираються ініціювати судовий процес і використати закон, який не застосовувався на практиці майже два століття. Йдеться про прийнятий британським парламентом ще у 1806 році закон, за яким свого часу судили лорда Мелвілла, який на той момент обіймав пост першого лорда адміралтейства.
Воєнна операція в Іраку почалася 20 березня 2003 року. Вона мала кодову назву “Іракська свобода” і тривала до 2011-го. Під час війни загинули щонайменше 116 тисяч мирних іракців і 4800 солдатів коаліції західних країн. 
Головною причиною вторгнення в Ірак стали доповіді західних розвідок про наявність в режиму Саддама Хусейна зброї масового ураження. Зокрема, в 2002 році британськими спецслужбами для кабінету Блера було підготовлено так зване іракське досьє, в якому стверджувалося, що Ірак здатний розгорнути ракети з ядерними боєголовками протягом 45 хвилин після віддачі наказу. Як відомо, цю зброю так ніколі й не було знайдено.
У жовтні 2015 року Тоні Блер в інтерв’ю телекомпанії CNN визнав, що вторгнення збройних сил США та їх союзників в Ірак стало однією з головних причин появи на світ терористичної організації “Ісламська держава”. Колишній британський прем’єр-міністр вибачився за помилки і частково визнав свою відповідальність за операцію. “Я приношу вибачення за те, що наші розвіду­вальні дані були хибними. Я також прошу вибачення за деякі помилки в плануванні, зокрема за те, що ми тоді не розуміли, чим обернеться повалення режиму Саддама Хусейна”, – заявив Тоні Блер. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
14.2052 / 4.06MB / SQL:{query_count}