Україна бідніша за Косово та Молдову

Україна має найнижчу в Європі купівельну спроможність на душу населення

Згідно з дослідженням компанії GfK, пересічний українець після сплати обов’язкових платежів може щороку витратити в середньому 1830 EUR. Ця сума майже в 37 разів менша ніж у середньому витрачає мешканець Ліхтенштейну – країни-лідера рейтингу. Там на харчі, проживання, оплату послуг та енергопостачання, пенсійні заощадження тощо житель може витратити 67 550 EUR на рік. Окрім Ліхтенштейну, найвищі показники у Швейцарії, Люксембургу та Ісландії, найнижчі – у Косові, Молдові та Україні.
За підрахунками аналітиків, у 2019 році європейські споживачі у 42 країнах розпоряджалися майже 10 трлн EUR. Це на 3,5% більше ніж торік. Загальний середній показник купівельної спроможності для усіх кран Європи склав 14 739 EUR на рік на людину. Водночас результати лише 16 держав були вищими за середньоєвропейські. 
Дослідження GfK враховує номінальні показники без поправок на інфляцію. Дослідники розрахували дохід на душу населення після сплати податків та обов’язкових платежів і з урахуванням субсидій та інших виплат. Усі показники перерахували в EUR.
Про бідність українців свідчать й результати іншого дослідження. Найбільшою загрозою для України сьогодні респонденти вважають масовий виїзд українців за кордон (56%). Про це свідчать результати опитування, проведеного соціологічною групою “Рейтинг” із 19 по 22 жовтня. Близько 45% загрозами вважають економічний занепад та зубожіння населення. Від 30% до 40% вважають загрозами погіршення здоров’я нації, екологічні катастрофи, повномасштабну війну з Російською Федерацією, зростання злочинності, деградацію та вимирання населення. Від 20% до 30% – розвал країни, девальвацію гривні, безвладдя та масові заворушення. Від 13% до 17% загрозами вважають встановлення диктатури, голод, міжнародну ізоляцію України та тероризм. 
Опитування проводилось із 19 по 22 жовтня методом особистого інтерв’ю (face-to-face) серед 2,5 тис. респондентів віком від 18 років. Аудиторія: населення України від 18 років і старше. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2%.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.2474 / 3.97MB / SQL:{query_count}