Газ для населення подешевшав

Кубометр газу тепер коштує 8,24 гривні

1 травня набув чинності новий механізм визначення регульованої ціни на газ для побутових споживачів. Він був затверджений урядом спільно з НАК “Нафтогаз України” у квітні.
Згідно з новим алгоритмом, якщо ринкова ціна газу для промислових споживачів є нижчою за встановлену у постанові КМУ від 19 жовтня 2018 року №867, то ціна для населення відповідно знизиться. Якщо ж ринкова ціна газу для промисловості зросте понад визначений урядом рівень, то ціна для населення залишиться на цьому рівні.
У травні ціна газу для населення зменшується з 8550 до 8247 грн за тис. куб. м (кінцева роздрібна ціна). Тобто кубометр газу коштуватиме 8,24 грн, інформує НАК “Нафтогаз України”.
Зміни у чинні договори на продаж газу між НАК “Нафтогаз” та всіма контрагентами, що купують газ у підприємства, будуть внесені протягом травня.
Із 1 травня газ для населення мав подорожчати до 9850 грн за тисячу кубометрів, що передбачено вимогами Міжнародного валютного фонду. Проте ринкова ціна газу чи не вперше за тривалий період суттєво знизилась, тому уряд зобов’язав НАК “Нафтогаз України” також знизити ціну для населення, адже собівартість блакитного палива зменшилась.
Водночас у травні за газ більше, порівнюючи з квітнем, платитимуть промислові споживачі та суб’єкти господарювання. Залежно від обсягів закупівлі та умов оплати, Нафтогаз пропонує газ для цієї категорії споживачів за ціною 6,299-6948 грн/тис. куб. м (без ПДВ та витрат на його транспортування магістральними та розподільними трубопроводами).
Порівнюючи з цінами на квітень 2019 року, у травні ціни збільшено на 5,2-11,5%.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7632 / 4.07MB / SQL:{query_count}