Вільна торгівля між Україною та Канадою

Із 1 серпня між Україною та Канадою почала діяти зона вільної торгівлі (ЗВТ)

Українські виробники зможуть без мита експортувати в Канаду перероблену сільськогосподарську продукцію, товари харчової, легкої, хімічної, нафтової та машинобудівної промисловості. Щоправда, експорт деяких товарів буде безмитним лише в межах установлених квот. Зокрема, це стосується аграрної продукції: пшениці, ячменю, яєць, яловичини, свинини, інформує Німецька хвиля.
У свою чергу Україна зобов’язалася скасувати митні тарифи на 72% канадських товарів, зокрема, на рибу та морепродукти, зернові, арахіс, соки, мінеральну воду. На частину товарів із Канади мита скасовуватимуться не одночасно, а з використанням перехідних періодів у 3,5 та сім років. Цукор українська сторона виключила з режиму вільної торгівлі, а на імпорт мороженої свинини, субпродуктів та канадського сала встановила квоти.
У Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України прогнозують, що в короткостроковій перспективі зиск від угоди про ЗВТ із Канадою отримають українські виробники соняшникової олії, кондитерських виробів, алкогольних напоїв та пива, соків, одягу, кераміки, українські металургійні та хімічні комбінати. Водночас скасування українського мита на канадські товари призведе до втрат для держбюджету 1,2 мільйона доларів у перший рік дії угоди. Проте урядовці очікують, що згодом це компенсується за рахунок збільшення іноземних інвестицій. За прогнозами уряду, завдяки лібералізації торгівлі з Канадою Україна може отримати 3,5% приросту експорту і щорічне створення до 600 нових робочих місць.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9099 / 4.35MB / SQL:{query_count}