У Польщі звільнили українських трудових рабів

Поблизу міста Прушков, що входить до Варшавської агломерації польські правоохоронці викрили нелегальну фабрику з виробництва цигарок, на якій працювали українці

фото: radiopik.pl.
“У співпраці з митниками співробітники поліції увійшли до виробничого цеху площею п’ять тисяч квадратних метрів. Виявилося, що там відбувається незаконне виробництво сигарет”, – повідомили телканалу TVN 24 у Центральному бюро розслідувань поліції Польщі. 
Усередині приміщення були встановлені дві виробничі лінії, які дозволяли випуск до двох мільйонів цигарок на добу. На момент обшуку в цеху працювали кілька десятків людей, вихідців з України. Крім того, тут же поліція знайшла житлові приміщення. 
“Робітників могли замикати на фабриці на 2-3 тижні і примушувати працювати по 12 годин на добу за мізерну плату, без можливості спілкування з родичами”, – розповіло джерело TVN 24. За його словами, люди працювали в шкідливих умовах, при високій температурі і в пилюці, не маючи можливості вийти назовні. “Фактично, людей перетворили на трудових рабів”, – пояснило джерело. 
Збитки від діяльності фабрики для бюджету Польщі місцеві податківці оцінили у 5,5 мільйона злотих. Зазначимо, що, за оцінками Європейської комісії, країни ЄС щорічно втрачають близько 10 мільярдів євро податкових надходжень через контрабанду сигарет з Білорусі та України. “Сто тисяч сигарет в Білорусі коштують 30 ти­сяч євро, в Польщі – вже 100 тисяч, доїде до Німеччини – 250 тисяч, а якщо доїде до Британії – вартість товару зросте до півмільйона євро”, – наводить цифри експерт Європейської організації протидії шахрайству Остін Роун.  
До слова, українські сигарети в Європі цінуються вище за білоруські. Ще 15 років тому на українських тютюнових фабриках встановили сучасне імпортне обладнання. Заводи виготовляють більше сигарет, ніж зазначено в податкових деклараціях, а надлишок продають гуртовикам, які везуть товар в Європу. До речі, деякі українські фабрики мають обладнання, що дозволяє виготовляти вже повністю готовий контра­бандний товар із європейськими упаковками і навіть акцизними марками. Свого часу найбільше тютюнове виробництво “під Європу” знаходилося в нині окупованому Донецьку – фабрика “Хамадей”. Втаємничені люди пояснюють, що снаряди там чомусь не падали, тож виробництво залишилося, і фури з готовими до контрабанди цигарками женуть через лінію розмежування українських військ і сепаратистів. І зиск із того мають як командири самопроголошеної ДНР, так і деякі високопосадовці в Києві.
Причому контрабандисти використовують найрізноманітніші способи для переправки товару за кордон. Так, 14 червня у Волинській області силовики вилучили літак АН-2, на якому контрабандисти перевозили цигарки на територію Польщі. В кабіні виявили карти і документи з інформацією про коридор перельотів через кордон, точки зльоту-посадки і вивантаження товарів.
Але найгучніша історія, безперечно, трапиался 21 травня. Тоді, нагадаємо, в “зелений коридор” на пункті пропуску “Лужанка”, що на українсько-угорському кордоні в Закарпатській області, заїхав мікроавтобус марки VW Transporter із дипломатичними номерами. Водій продемонстрував дипломатичний паспорт та лист посольства України в Словаччині, в якому стверджувалося, що в автомобілі перевозиться дипломатичний вантаж, який, відповідно до законодавства, не підлягає контролю.
Однак митники вирішили таки оглянути авто. “Через те, що у транспортного засобу були затоновані вікна, у працівників митного постa не було можливості здійснити візуальний огляд вантажу без відкриття авто. В присутності співробітників УСБУ в Закарпатській області запропоновано громадянину надати можливість здійснити візуальний огляд VW Transporter, на що громадянин заявив, що в транспортному засобі знаходиться дипломатичний вантаж і без дозволу та присутності представника МЗС він відмовляється надавати доступ”, – йдеться у повідомленні управління Державної фіскальної служби України в Закарпатській області.
Водій зчинив скандал, погрожував викликом консула, але наполегливі митники зв’язалися з МЗС України й отримали дозвіл оглянути мікроавтобус. “При огляді автомобіля виявлено, що в салоні та конструктивних порожнинах кузова знаходяться 56 890 пачок цигарок вітчизняного виробництва з акцизними марками України”, – повідомили у прес-службі ДФС. Загальна вартість контрабандного курива – 620 тисяч гривень.
Як повідомлялося на офіційному сайті голови Закарпатської ОДА Геннадія Москаля, контрабанду намагався провезти чоловік першого секретаря посольства України у Словаччини Оксани Ліщишин Сергій. Охоронний лист, в якому йшлося, що в автомобілі нібито перевозиться дипломатичний вантаж, був підписаний дружиною контрабандиста. 
Зрозуміло, що приховати скандал такого масштабу не вдалося. Зі своїх посад були звільнені не лише секретар посольства у Словаччині Оксана Ліщишин, але і її безпосередній шеф – Надзвичайний і Повноважний Посол України в Словацькій Республіці Олег Гаваші. Порушена кримінальна справа, триває слідство.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4227 / 4.01MB / SQL:{query_count}