Банку “Форум” більше не буде

Сім банків висловили бажання викупити частину активів і пасивів проблемного банку

Цю фінустанову мають ліквідувати, а частину активів і пасивів проблемного банку “Форум” передати приймаючому банку. Таку пропозицію надав Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, інформує заступник директора-розпорядника Фонду Андрій Оленчик. 
“Зараз у нас немає остаточної відповіді, за яким варіантом ми спрацюємо з банком “Форум”. Найбільш вірогідний варіант – це передача активів і пасивів приймаючому банку. А на сам банк чекає ліквідація. Цю пропозицію надано до Національного банку, і ми чекаємо відповідного рішення від регулятора”, – сказав Оленчик. При цьому він не уточнив, до якого саме банку буде приєднаний “Форум”. 
За словами представника Фонду, сім банків висловили бажання викупити частину активів і пасивів проблемного банку. Цим банкам було запропоновано провести експертну оцінку активів і пасивів банку “Форум” і надати свої пропозиції. Але лише один банк виконав вимоги. “Ми зробимо все можливе, щоб врятувати значну частину активів банку, і цими активами перевести на цей банк максимальну кількість зобов’язань”, – додав Андрій Оленчик, інформує УНІАН.
Він нагадав, що застрахованих депозитів, що підлягають відшкодуванню, в банку “Форум” було 2,9 млрд грн, при цьому Фонд уже виплатив вкладникам на стадії тимчасової адміністрації понад 600 млн гривень. За законодавством, решту 2,3 млрд грн сплачуватиме банк-правонаступник після того, як завершить процес переведення на свій баланс активів і пасивів “Форуму”. 
“Якщо приймаючий банк погодиться прийняти більшу частину активів, у цьому випадку нам вдасться передати йому і, як мінімум, депозити фізичних осіб, які перевищують 200 тис. грн”, – сказав Оленчик. Як писала “Пошта”, 14 березня Нацбанк увів тимчасову адміністрацію для “Форуму” на 3 місяці. На підставі рішення НБУ про визнання банку неплатоспроможним.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.1548 / 4.08MB / SQL:{query_count}