Портрет українського “айтішника“

Сфера “Інформаційні технології і телекомунікації“, за підсумками першого півріччя 2013-го, є лідером за кількістю вакансій

А ось IT-спеціалістів суттєво менше, ніж пропозицій від роботодавців. Їх робота вважається найбільш престижною і перспективною, а заодно й найвисокооплачуванішою на ринку праці. 
Згідно з результатами аналізу бази резюме та вакансій, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.ua, середньостатистичний IT-розробник – чоловік віком 26 – 35 років із вищою освітою та досвідом роботи більше трьох років.
На думку офісних працівників, саме професія програміста чи IT-спеціаліста сьогодні найбільш престижна і перспективна. До того ж, саме розробники можуть не боятися безробіття, адже, за підсумками 1-го півріччя 2013-го, у цій професійній сфері – найнижча конкуренція, про що свідчить hh.Індекс – відношення кількості резюме до кількості вакансій. У ТОП-10 найвищих зарплат в Україні “айтішники“ потрапляють із неабиякою частотою.

інфографіка HeadHunter
Щоб залучити до компанії талановитого розробника, а згодом утримати цього примхливого спеціаліста, роботодавці вигадують усе більше способів, пропонуючи не лише гроші, але й найрізноманітніші нематеріальні блага, навіть роботу на березі моря. Саме в цій сфері приділяють велику увагу факторам нематеріальної мотивації. Йдеться про гнучкий графік роботи, курси англійської мови, індивідуальне планування кар’єри, цікаві задачі, а також зручне розташування комфортабельного офісу, в якому може бути як буфет, так і тренажерний зал.
Як же виглядає такий важкодоступний і бажаний спеціаліст? Найчастіше це чоловік із вищою освітою у віці 26 – 36 років та досвідом роботи більше трьох років. Багато кандидатів далеко не новачки в програмуванні: у більшості пошукачів досвід роботи становить понад шість років, а в 77% – від трьох. А от жінка-програмістка – величезна рідкість.
Третина “айтішників“ володіє англійською мовою на рівні, достатньому для читання професійної літератури. Кожен четвертий пошукач зможе продемонструвати хороше знання англійської мови на співбесіді, а 15% приємно здивують рекрутера, вільно спілкуючись цією мовою.
Зарплатні очікування IT-спеціалістів теж на висоті. У середньому пошукачі хотіли б отримувати до 11 – 12,5 тис. грн. Для кожного другого кандидата бажана фінансова винагорода – 7,5 – 15 тис. грн.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9614 / 4.08MB / SQL:{query_count}