Земельна прірва

Депутати Львівської міськради б’ють на сполох: Львів може втратити бізнес через високі ціни на оренду землі. Фракція ВО “Свобода” вимагає перегляду нормативно-грошової оцінки землі у місті

Львівська земля – найдорожча в Україні! Так стверджують місцеві бізнесмени,  депутати Львівської міськради та керівництво Львівського обласного об’єднання організації роботодавців. Ба більше, наше місто у цьому питанні обігнало навіть Київ! 
Згідно таблиці вартості нормативно-грошової оцінки землі у обласних центрах України, земля в столиці приблизно на 20% нижча від львівської, вартість якої нині – 470 гривень за квадратний метр. Крім того, львівські посадовці не воліють розголошувати цю інформацію... 
Самі ж підприємці акцентують: не витримують такого фінансового навантаження. Відтак фракція ВО “Свобода” на наступному пленарному засіданні сесії Львівської міськради вимагатиме від міського голови якнайшвидшого перегляду нормативно-грошової оцінки землі у Львові на підставі прозорої процедури та нормативно-обґрунтованої методики з залученням представників громадськості, профспілок і роботодавців. 

Бізнесу потрібна не пільга, а нормальна ціна!

Як писала “Пошта”, львівські бізнесмени вважають завищеною вартість землі у нашому місті. Вони кажуть, що знижка 60%, яка нині діє – не вихід! Натомість вимагають негайно переглянути запроваджену в 2011 році нормативно-грошову оцінку землі. 
Зі слів Андріяна Гутника, депутата Львівської міської ради, голови постійної депутатської комісії архітектури, містобудування та охорони історичного середовища, “так звана знижка” – радянська модель управління економікою. 
Андріян Гутник зазначає, що існуюча вартість нормативно-грошової оцінки землі у Львові 470 грн за кв. м є непомірно високою та спрямована на фактичне знищення місцевого бізнесу. Саме тому він вимагає перегляду нормативно-грошової оцінки землі у місті. Сьогодні вартість землі у Львові є найвищою в Україні. Так, в Києві вартість 1 кв.м становить 385 грн, а в сусідньому Тернополі – 180.
“При всій любові до Львова, я не можу сказати, що ми є всеукраїнськими лідерами за рівнем розвитку інфраструктури, відповідно сума орендної плати у 470 грн за кв. м землі є надуманою і абсолютно необґрунтованою. І депутатський корпус, і підприємці вимагали від міського голови Львова Андрія Садового провести нову нормативно-грошову оцінку, однак, всупереч обіцянкам, мер цього так і не зробив. Це свідчить про одне – міська влада не просто не сприяє розвитку місцевого бізнесу – вона його цілеспрямовано знищує”, – каже Андріян Гутник.
Депутат розповів, що, аби врятувати підприємців від банкрутства, сесія Львівської міськради ще 27 грудня 2012-го прийняла ухвалу № 2029 “Про нарахування та сплату орендної плати за землю і земельного податку до міського бюджету м. Львова у 2013 р.”, яка передбачає 60 % знижку на орендну плату за землю.
 “Водночас ми повинні розуміти, що дисконт не є аксіомою, і жоден інвестор свої гроші у виробництво у Львові не вкладатиме, бо сьогодні знижка є, а завтра – немає. А для підприємств, які займаються виробництвом, сплачуючи кабальну ціну за оренду землі, – це нерентабельно. Хочу нагадати чиновникам Садового, що надходження від орендної плати за землю – це капля в морі, левову частку становить податок з доходів фізичних осіб, тобто працюючих львів’ян. Тому збільшувати надходження до бюджету потрібно шляхом створення нових робочих місць, а не шляхом знищення тих, хто ці робочі місця створює”, – акцентує Андріян Гутник.
Депутат каже, що підприємець у місті не може створювати бізнес-проект, розрахувати кількість нових робочих місць тощо. “Адже він не знає, якою буде плата за землю наступного року, чи діятимуть знижки”, – додає він. 
Іван Ривак, голова Ради Львівського обласного об’єднання організацій роботодавців розповів, що зараз Львів поділений на 75 зон. “У кожній зоні вартість оренди розраховують від коефіцієнту і базової ставки. Так  подекуди вартість землі у Львові сягає 1,5-2 тис. грн!”, – обурюється він.
Проте львівським підприємцям пообіцяли до кінця року 60% знижку, тож вони сплачують лише 40% від вартості землі. Але бізнесмени певні, що так завжди бути не може. “Не давайте нам пільги, а встановіть справедливу ціну за землю” – каже Іван Ривак. 

Бізнес під загрозою

Вартість львівської землі, яка є рекордною в Україні, включає в себе багато моментів. Як кажуть бізнесмени, механізм її творення доволі складний і, як стверджують у міськраді, секретний. 
Іван Ривак каже, що 10% надходжень до міського бюджету становить податок за землю, а 90% – створення нових робочих місць. “Проте через завищені ціни в місті спостерігатиметься їх скорочення, зменшення соціальних виплат, доплат працівникам. 1000 робочих місць – це майже п’ять мільйонів гривень надходжень до бюджету! Відтак втрати стануть колосальними!”, – певен він.
З його слів, якщо Львів втратить бізнес, то втратить і працездатне населення, що буде змушене перебратись в інші регіони чи за кордон. “Прогнози чиновників не надто обнадійливі, зокрема, наступного року знижка становитиме вже не 60%, а лише 10! Такого удару львівський бізнес не витримає!”, – каже Іван Ривак.

Тиск і нерозуміння... 

Що казати малому й середньому бізнесу, якщо великі підприємства нарікають на “явне економічне пресування”. “Скарги та прохання змінити цінову політику вже надходили від торгових центрів “Іскра” та “Шувар”, скорочують своє виробництво ЛАЗ, Львівський ізоляторний завод, завод ЛОРТа. Особливо складна ситуація у ЛАЗу! Його представники розповідають, що обладнання вивозять із заводу вночі, за неофіційними даними завод переїжджає зі Львова”, – зазначає Іван Ривак.
Депутати міськради наголошують: закони одні, методика обрахування одна, а витрати так парадоксально різняться не на користь Львова. “80% нашого бізнесу у власності осіб, що не є громадянами України. Найважче чомусь іншим 20% українців, що ледве зводять кінці з кінцями, невже саме їх мають на меті знищити?”, – дивується Андріян Гутник.
Як додає Іван Ривак, на думку підприємців, оптимальна плата за землю для Львова не мала бути б вищою, ніж в цих містах і становити близько 250 гривень за метр. Якщо міська влада цього не доб’ється, то депутати з підприємцями готові самостійно розробити відповідну ухвалу. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7162 / 4.12MB / SQL:{query_count}