Економічні новини: телеграф

60% українців – бідні 

Близько 60% українців вважають себе бідними, бо порівнюють власний майновий стан зі статками найбагатших співвітчизників. Про це зазначила завідуюча відділом рівня життя населення Інституту демографії та соціальних досліджень НАНУ Людмила Черенько, – повідомляє Укрінформ.
Вона додала, що сьогодні в Україні майже 60% населення називає себе бідними, ще відсотків 20-30 кажуть, що вони вже не бідні, але й до середнього класу ще не належать. До середнього ж класу себе зараховує дуже мізерний відсоток людей. 

“Доступна” іпотека подорожчає 

У Державній іпотечній установі мають намір переглянути вартість кредитів, – інформує “Комерсантъ-Украина”. Нагадаємо, з листопада 2010 року ДІУ рефінансує банки під 11%. До цієї ставки банки додають свою маржу максимальним розміром до 4%, щоб кредитувати під 15%.
Як зазначають у самих фінустановах, ставка обов’язково зміниться, щоправда, поки невідомо, на скільки. Цей кредитний показник визначає Нацбанк, спираючись на ставки ринку.

Хлібопекарі – в тінь

За офіційними даними, в Україні за рік випікають 1,7 млн тонн хліба, а це трохи більше ніж 100 грамів на людину щодоби. Проте реальне споживання цього продукту у понад два рази більше. Якщо на початку 2010 року, за офіційною статистикою, працювало понад 2 тисячі підприємств галузі, то зараз звітують про виробництво близько 800. Водночас виробництво хліба за цей період, за офіційними даними, скоротилося всього на 1-2%.

Валюту оподатковуватимуть

Голова НБУ Сергій Арбузов наполягає на необхідності ухвалення Верховною Радою законопроекту №11433 щодо введення 15% збору в Пенсійний фонд із продажу фізичними особами готівкової іноземної валюти.
Окрім того, за його словами, основним позитивом цього законопроекту є введення заходів щодо недопущення спекуляцій на валютному ринку. Нагадаємо, за словами Сергія Арбузова, НБУ не виключає, що позбавлятиме ліцензії банки, які відмовляться продавати валюту населенню, навіть якщо курс долара впаде нижче позначки 8,19. Про це голова Нацбанку повідомив у прямому ефірі одного з телеканалів.

Планшети попереду ноутбуків 

За обсягами продажів планшетні комп’ютери переганяють ноутбуки. Аналітики компанії NPD переконані: у Північній Америці “таблетки” стануть лідерами вже за підсумками четвертого кварталу поточного року. А світових масштабів така тенденція набуде до 2015 року. Зростання популярності планшетів експерти пояснюють насиченням ринку портативних персональних комп’ютерів – більше ніж 70% жителі Північної Америки вже мають ноутбук, тому другий навряд чи купуватимуть, –  інформує “24 канал”.

Касові апарати будуть не всюди 

Під час запровадження електронної касової стрічки на касових апаратах податковій службі варто було б враховувати, що, наприклад, у сільській місцевості наявний інтернет-зв’язок, якщо він взагалі є, далеко не завжди є якісним. Про це заявила у коментарях “Дзеркалу тижня” голова Всеукраїнського об’єднання малого і середнього бізнесу “Фортеця” Оксана Продан.

Бізнес + влада 

В Україні близько 70% операцій на ринку забезпечили всього 20 бізнесменів. Про це повідомляє видання “Коментарі”. Отже, формула успіху бізнесмена в Україні полягає в можливості бути дуже наближеним до влади.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7070 / 4.1MB / SQL:{query_count}