Дорога Новорічна ніч

Експерти ринку нерухомості кажуть, що добова оренда житла у місті під час свят подорожчає вдвічі 

Експерти ринку нерухомості кажуть, що добова оренда житла у місті під час свят подорожчає вдвічі 

Традиційно наприкінці року львівський ринок нерухомості оживає. Це стосується як продажів, так і оренди житла у місті Лева. Експерти ринку нерухомості кажуть, що нині різко та суттєво подорожчала подобова оренда житла, а довготривала – дещо призупинилася. Як з’ясувала “Пошта”, винаймати зараз квартиру у Львові –  задоволення не з дешевих. А ближче до Нового року ціни зростуть вдвічі! Загалом у Львові винайняти квартиру на добу стає дорожче, ніж у деяких країнах Європи.

500 грн за добу!

Сергій Борисов, фахівець із ринку нерухомості, розповідає, що нині у Львові, подобова оренда пожвавішала, а довготривала навпаки – сповільнилася. “За десять днів до Нового року попиту на довготривалу оренду не буде. Адже люди роз’їжджаються на свята по домівках, і, фактично, в цей період на ринку доготривалої оренди спостерігається застій. Пожвавлення варто очікувати вже після різдвяних свят”, – розповідає співрозмовник “Пошти”.

Проте саме зараз розпочалася “гаряча пора” подобової оренду житла. За словами Сергія Борисова, з 27 грудня по 10 січня винайм житла у Львові подорожчає у 2-3 рази, адже багато людей хочуть на свята бути у старому місті. 

“Напередодні різдвяно-новорічних свят попит на подобову оренду житла різко зростає. Як наслідок, житло недовготривалої оренди вже подорожчало і дорожчатиме далі. “У період від 31 грудня до 10 січня квартира, яка раніше коштувала 200 грн, буде коштувати не менше ніж 500 грн за добу”, – прогнозує експерт.

Проте якщо не враховувати передсвятковий пік на ринку нерухомості, то зазвичай орендувати квартиру на добу в центрі можна за 170-200 грн. Сергій Борисов каже, що трохи далі від центру житло коштує і 125-130 грн за добу. “Звісно, можна переночувати й за 100 грн, але така ціна – це рідкість. Проте все залежить від умов проживання та стану помешкання”, – додає співрозмовник. 

Найпопулярнійша і найдорожча

Найдорожчою, але й найбільш затребуваною на ринку нерухомості, незмінно залишається центральна частина міста. Охочих винаймати помешкання у центрі завжди багато, але не всі можуть собі це дозволити. Експерти кажуть: у центрі вигідно здавати квартиру не лише подобово, але й на місяць.

Сергій Борисов розповідає, що популярністю на ринку довготривалої оренди, крім центру, користується проспект Чорновола і вул. Степана Бандери.

“У цих районах житло здебільшого винаймають студенти. Останнім часом спостерігається така тенденція: вони шукають двокімнатні квартири для проживання там учотирьох. Студенти готові платити не більше ніж дві тисячі гривень на місяць. А ось ті, хто працює, шукають житло у районах із хорошою транспортною розв’язкою. Це проспект Чорновола, вулиці Володимира Великого, Наукова, кн. Ольги, Сахарова”, – каже фахівець ринку нерухомості.

Сергій Борисов також додає, що інколи люди орендують житло, орієнтуючись на робоче місце, але це трапляється рідше.

Так, нині у Львові однокімнатну квартиру можна орендувати в середньому за 1600 грн і більше на місяць. У центрі таке помешкання обійдеться дорожче, від 1800 грн на місяць. “Житло за такою ціною доведеться шукати не більше ніж два тижні. Найдешевше орендувати житло в районі Рясне. Там можна винайняти двокімнатну квартиру за 1600 грн на місяць. А ось район Рогатки взагалі не користується попитом”, – розповідає Сергій Борисов. 

Добова оренда можлива лише в центрі

На відміну від довготривалої оренди житла, популярної навіть у найвіддаленіших районах Львова, добова оренда зараз можлива лише в центрі. За словами Сергія Борисова, здебільшого на добу квартири у Львові орендують туристи, або ті, хто приїхав до міста відпочити чи розважитися. “Житло туристи шукають у самому серці Львова, адже йти двадцять хвилин пішки до історичної частини міста для них задовго. Іноземці хочуть орендувати житло неподалік площі Ринок, або в такому місці, щоб до центру можна було дійти максимум за 10 хвилин. Інші варіанти вони не розглядають”, – розповідає фахівець.

Звичайно, інколи житло подобово винаймають люди, які приїхали до Львова по роботі, але такі клієнти трапляються не часто й обирають житло з хорошими умовами та орієнтуючись на місце, де працюватимуть.

Ірина Яремко, голова львівської ріелторської палати, каже, що популярними є не лише квартири, а й великі, комфортабельні будинки. “До нас зверталися кияни, готові орендувати будинок за 1 500 грн на добу. Бажано, щоб біля помешкання можна було поставити автомобіль”, – каже Ірина Яремко.

Євро-2012 на ринок нерухомості не вплинуло

Експерти ринку нерухомості кажуть, що Євро-2012 майже не вплинуло на оренду львівських помешкань. Зокрема Сергій Борисов зазначає, що проведення цього літа у Львові Євро-2012 не дало обіцяного результату. “На ринок нерухомості це не вплинуло, тобто попит на оренду не збільшився. Цього року спостерігаємо такий самий попит, як і в попередні роки”, – каже він.

Натомість Ірина Яремко впевнена: після Євро-2012 у Львові побільшало охочих орендувати житло зі східних регіонів України. “Люди зі сходу із задоволенням приїжджають до Львова на свята, а ось іноземців у різдвяно-новорічний період не надто багато, адже святкують вони вдома”, – додає вона. 

 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7855 / 4.13MB / SQL:{query_count}