Четвер, 8 жовтня 2009, №111(849)

Шторм на суходолі

Ірина Гищук

Львові може з'явитися стаціонарний дельфінарій. Окрім веселих розваг з морськими ссавцями, інвестор обіцяє для дітей, хворих на ДЦП та аутизм, безкоштовне лікування методом дельфінотерапії. Та фахівці застерігають: спілкування з тваринами в неволі не є дельфінотерапією і не дає лікувального ефекту. Більше того, дельфінарій на суходолі може стати суто комерційним проектом і мордуванням тварин.

Доступ до суду

Ірина Цицак

Майже 65% львів'ян задоволені рівнем доступу до правосуддя, себто районних судів Львова. Тоді як 17,3% - не задоволені, ще 17,9% - відповіли, що "частково". Такими є результати оприлюдненого вчора Моніторингу доступності громадян до суду, який у шести райсудах Львова провів регіональний громадський благодійний фонд "Право і демократія". Всього опитали 660 респондентів, які відвідували ці установи. Городян запитували про інформаційні, фінансові, фізичні та організаційно­правові умови доступності суду.

Спільний дім – спільна фортеця

Мар’яна Вербовська

Цієї осені львівська спільнота взаємодопомоги "Оселя" святкує восьмиріччя. Із настанням холодів вона стане життєво важливою для безпритульних мешканців міста

Крадуть не тільки у нас

У Британії засудили чиновника за 156 фунтів, а прем'єр Італії придумує скандальні закони

Махінації навколо “Зразка 58”

Військове відомство Чехії планує витратити в 2010 році близько 11 мільйонів доларів на масову заміну стрілецької зброї, повністю відмовившись від радянських автоматів Калашнікова на користь зразків західного виробництва. Як наголошують місцеві мас­медіа, легендарні автомати, які в тоді ще єдиній Чехословаччині чомусь проходили під загадковою позначкою "Зразок 58", були на озброєнні місцевої армії майже півстоліття.

Столітній Антонич

Іван Лучук
П'ятого жовтня цього року виповнилося сто років від дня народження Богдана Ігоря Антонича. Вже абсолютно нема потреби розпочинати розмову про нього тими сакраментальними словами: "Антонич був поетом і жив колись у Львові" . Антонич уже давнимдавно увійшов у кров і плоть нашого поетичного буття. Погляньмо на книжкове оприлюднення його творів.

Шанс на порятунок є, а грошей бракує

Життя маленької львів'янки зараз повністю в руках Бога і небайдужих людей

Брали і беруть… мільйонами

Ірина Цицак

В антирейтингу топ­-100 хабарників, складеному МВС, переважають голови сільрад. Львівщина у загальноукраїнському списку фігурує п'ять разів

Успіх жінок на тлі невдач чоловіків

Дмитро Сирота

На першості світу з фехтування, що відбувається в турецькій Анталії, доволі успішно виступає жіноча збірна України. Після срібного почину шаб­лістки Ольги Харлан на п'єдестал пошани піднялася 19річна шпажистка зі Львова Анфіса Почкалова, яка здобула бронзову нагороду, а у вівторок "золото" завоювала і наша чарівна четвірка шаблісток, яка після успіху на Олімпіаді у Пекіні підтвердила свій клас і на світовому форумі.

Тактика жертви

Ігор Гулик

Коли з уст головних претендентів на президентський фотель знову почулися варіації на теми коломийки про НАТО, я згадав, як зовсім недавно, у квітні, під час ювілейного саміту Північноатлантичного альянсу, висловилася керівник берлінського відділення Європейської ради міжнародних відносин Ульріке Геро: "Я гадаю, що Україна погано проконсультована щодо її ролі жертви, коли повсякчас ідеться про те, як великий російський ведмідь їй загрожує. Вона намагається наблизитися до Заходу, як жертва. Така тактика тільки шкодить Україні та її іміджу в світі".

Найкраща вистава

Катерина Сліпченко

Роман Віктюк, режисер, про цензуру та про те, що врятує світ

Усамітнений “Сад”

Ярина Коваль

Перша персональна виставка графіки та колажу "Сад" молодої львів'янки Ольги Поцюрко у галереї "Lviv Art" і для самої художниці, і для її друзів та знайомих реально стала несподіванкою. Адже до цього часу Ольга Поцюрко активно утверджувала себе як дизайнер, не особливо замислюючись про пошук паралельних площин для самовияву.

8.1651 / 3.96MB / SQL:{query_count}