Субота, 5 вересня 2009, №97(835)

Реформа потрібна, але після виборів

Ярослав Іваночко

Адміністративно­-територіальна реформа Україні потрібна. Такого висновку дійшла більшість експертів Львова, опитаних Центром політичних досліджень. За словами директора центру Анатолія Романюка, питання проведення реформи сьогодні гостро актуальне, але він побоюється, що під час виборчої кампанії політики різних таборів активно розігруватимуть цю тему і цим лише нашкодять. Тому це питання варто ставити на порядок денний одразу ж після президентських виборів у країні.

Телефонуємо по-європейськи

Ярослав Іваночко

Телефонній "вісімці" залишилося жити до 14 жовтня. Після цієї дати українці набиратимуть усі телефонні номери міжміських і міжнародних напрямів без цифри "8" - замість неї залишиться "0". Реформа стосується як стаціонарних телефонів, так і мобільних. Тобто, користувачам мобільного зв'язку доведеться стерти усі вісімки у телефонних номерах, занесених до "мобілки". Однак перші три місяці абоненти мобільних операторів не відчують дискомфорту. Наберете ви 8 чи 0 - все одно зв'яжеться з тим, до кого телефонуєте.

Зліт чи виліт?

Мирослава Іваник

Мешканці села Сокільників, оселі та сільськогосподарські угіддя яких після реконструкції львівського аеропорту опиняться біля злітно­посадкової смуги, протестують проти реконструкції летовища і вимагають адекватної компенсації за свою землю

Ротації на Вітовського

Ірина Цицак

Новим керівником Управління Служби безпеки України у Львівській області, згідно з указом Президента України № 700 від 2 вересня, став Юрій Артюхов. Досі він обіймав посаду начальника УСБУ у Вінницькій області.

За дві гривні з комфортом?

Ірина Залецька

Перевізники вже у жовтні мають намір підняти оплату за проїзд у маршрутках

Стадіон на двох

Мирослава Іваник

Держава хоче шмат львівської футбольної арени

Чим пахне Городок?

У райцентрі, що на 43 роки старший від Львова, програють квартири і виграють чемпіонати

Пологи прийняв… майор

Подружжя Іваницьких, що живе у селі Збиранка Жовківського району на Львівщині, із дня на день очікувало поповнення. А особливо чекали цієї миті їхні три доньки - одинадцятирічна Соломія, восьмирічна Вероніка й трирічна Анастасія.

Навчання без книжок

Хоча минає перший тиждень нового навчального року, та школярі й досі не мають усіх підручників для навчання. Йдеться про школярів дев'ятих класів. Це перший випуск учнів дев'ятого класу, які вже навчаються за дванадцятирічною системою освіти, тож старі підручники вже не підходять.

9:3 – в’язні  перемогли

У четвер, 3 вересня, на території Личаківської виправної колонії № 30 відбувся незвичайний футбольний матч: ув'язнені змагалися із працівниками соціальних служб.  

Новий смак улюбленого шоколаду

З вересня на полицях крамниць поціновувачі солодощів можуть знайти улюблені ласощі з новими смаками та з новими обгортками. Як повідомила Анна Красковська, бренд­менеджер "Світоча", майже всі цукерки, які виготовляють на Львівській кондитерській фабриці, тепер випускатимуть у новій упаковці. Змінили зовнішній вигляд і шоколадки.

Гра “в хитрішого”

Цієї середи "великі" держави світу вкотре застерегли Іран, що найближчим часом йому варто офіційно погодитися на перемовини про ядерну програму. В іншому випадку до нього застосують ще суворіші економічні санкції. Таке рішення ухвалили члени групи "5 +1" (п'яти постійних членів Ради Безпеки ООН та Німеччини) на зустрічі у Франкфурті.

Розмова з Богородицею

Світлана Одинець

Два роки тому 32річній мешканці Тернопільщини після довгої і важкої хвороби наснилася Пресвята Діва Марія. Матір Божа пообіцяла, що жінка встане з інвалідного візка та почне ходити. Через кілька днів сон справдився

Всевидющий... Сліпий

У Римі його титулували кардиналом, а в Україні - патріархом

Не тільки Львів

Збірка есеїв Ігоря Чорновола - серйозного історика­науковця із схильністю до популяризації своїх напрацювань - з'являється друком, коли книжкові магазини і розкладки заповнені великою кількістю різноманітних компендіумів на кшталт "сто най­най... більших, кращих, відомих, сексуальних і т.д.", підготовлених знаними, напівзнаними, а здебільшого комерційними упорядниками життєписів осіб, які залишили такий­сякий слід у людській пам'яті.

Уманський гімн коханню

Ярина Коваль

Поїздка до Умані на Черкащину в Національний дендропарк "Софіївка" особисто для мене цікава була навіть не стільки через те, що "Софіївку" визнано одним із семи чудес України, скільки через бажання ще раз відчути, на що спроможна життєдайна сила любові.

Бонус для підприємців

Ірина Цицак

Упродовж року 100 успішних підприємств Львівщини не перевірятимуть органи контролю

Перед вояжем у Мінськ

Дмитро Сирота

Сьогодні національна збірна України з футболу проведе черговий відбірний матч до чемпіонату світу 2010. Суперник українців - команда Андорри

Про Есхіла й інших

Ігор Гулик
"Щоб глупоту кожного було видно..." Мабуть, саме таким принципом послуговуються політичні опоненти в Україні, маючи намір тицьнути своїх противників фізіономією у салат за рецептами штабних мудрагеликів. Ганна Герман взялася звинувачувати прем'єр­міністра України у плагіаті Роберта Кеннеді, який свого часу цитував давньогрецького трагіка Есхіла

Література без дитинства

У часи мого дитинства наш дім стояв дуже близько до лісу, лише тоненька смужка, приблизно два гектари, відділяла його від таємничої і дикої природи. Я ріс в одному з містечок у Меріленді, під час планування якого дорослі подбали про те, щоб залишити там якомога більше зелені. Ясна річ, дикою ця природа була лише в нашій уяві, яка наповнювала нічний ліс підозрілими шарудіннями і схованими за кожним кущем чудовиськами.

Взуття як дзеркало душі

Імельда Маркос, дружина філіппінського диктатора, тримала у своїй шафі 3000 пар взуття, і це свідчить не лише про те, що вона була шопоголіком. Захоплення красивим взуттям поширене у суспільстві значно більше, ніж могло б здатися на перший погляд. Поширене як серед жінок, так і серед чоловіків. Бо воно захищає і гріє їхні ноги, а також служить підтвердженням певного суспільного статусу.

Коріння зла

Катерина Сліпченко

Анджей Вайда, польський режисер, про те, що не знаючи історії, неможливо рухатися вперед

Ухопити за полу “Сновидіння…”

Ярина Коваль

Останні дні у галереї "Lviv'Art" експонується виставка живопису "Сновидіння... Подорож у задзеркалля" Петра Романчука, реалізована в облюбованій автором манері - "під патьоки рідкої фарби".

Під знаком Добромиля

Ярина Коваль

Попри те, що офіційний початок 16го Форуму видавців у Львові заплановано аж на 10 вересня, уже цього тижня відбулася перша у його рамках подія. Презентація нової книги львівської письменниці й водночас відомого журналіста­культуролога Галини Вдовиченко "Тамдевін" та відкриття її авторської тематичної фотовиставки у приміщенні Укрсоцбанку ознаменували: в епіцентр всезагальної уваги знову вступає її величність Книга.

Парад левів у Венеції

Увечері 2 вересня на острові Лідо у Венеції відкрився 66й Венеційський міжнародний кінофестиваль. Він триватиме до 12 вересня. Фестиваль відкрився сицилійською епопеєю "Баарія" Джузеппе Торнаторе, де зіграли, зокрема, Моніка Беллуччі й Мікеле Плачідо. У конкурсній програмі 66го Венеційського міжнародного кінофестивалю є 24 фільми, з яких шість - американських і жодного українського (докладно про програму фестивалю "Пошта" уже писала).

0.9595 / 4.03MB / SQL:{query_count}