Субота, 23 травня 2009, №55(793)

Поляків утягують у конфлікт

Василь Демко

Голова Бюро національної безпеки Республіки Польщі вважає, що МЗС РП повинно відреагувати на публікацію у німецькому виданні "Der Spie­gel" стосовно оприлюдненої дум­ки про те, що гітлерівцям вдалося під час Другої світової війни втілити в життя Голокост, бо їм допомогли українці, литовці та поляки.

Чеські візи через Інтернет

Ярослав Іваночко

Невдовзі записатися на прийом до консульства чи посольства Республіки Чехія для подачі заяви на одержання довгострокової візи можна буде лише через Інтернет.

Андрій проти Андрія

Ірина Гищук

Народний депутат Портнов звинуватив міського голову Садового у системній корупції. Тому що не любить Львова?

Цивілізоване забруднення

Ірина Залецька

Обласна влада взялася за очищення сіл від сміття. Та встановити контейнери - ще не означає подбати про екологію

ЛАЗівський кримінал

Ірина Цицак

Прокуратура Львова завершила досудове слідство у справі директора ЛАЗу і взялася за екс-керівника

Гаряча вода подорожчає

Виконком Львівської міськ­­-ради вчора під час засідання ухвалив рішення, що з 1 червня 2009 р. зросте вар­тість теплопостачання та підігріву води для бюджетних, комерційних та інших установ міста Львова.

Замість моря – крейда для “класиків”

"Пошта" дізнавалася,  де діти зможуть відпочити влітку і скільки це коштуватиме батькам

Петляння Петлюри

водночас перешкоджали й сприяли незалежності України

Австралія під водою

Влада країни оголосила східне узбережжя зоною стихійного лиха через сильні дощі, що не вщухають уже кілька тижнів.

Атракціон жадібності

Скандал у Британії: депутати за кошт держави купували меблі та ремонтували унітази

“Спільний спадок”

Європарламент вимагає проголосити 23 серпня загальноєвропейським Днем пам'яті жертв тоталітарних та авторитарних режимів

"Червона Шапочка" Табачника

Народний депутат Дмитро Табачник звинувачує міністра освіти та науки Івана  Вакарчука у пропаганді неосвіченості і брутальності. Різка критика депутата стосується шкільної програми з української літератури, а саме пародії Євгена Дударя "Червона Шапочка", вміщеної у підручнику для 8-го класу.

“Зелена” стабілізація?

Із початку травня ми стали свідками майже забутого процесу: головний індикатор стану справ в українській економіці й не тільки - долар - нарешті впав нижче 8 гривень

Витівки мажора

Василь Демко

Усю ніч пасинок народного депутата дебоширив на вулицях столиці

Узяв хабар – сів довічно

Ярослав Іваночко

До довічного ув'язнення з кон­фіскацією майна будуть засуджувати українських суддів, прокурорів і слідчих за хабарі в особливо великих розмірах.

Міських голів обиратимуть у два тури

Ярослав Іваночко

Вибори міських голів у два тури стануть можливими, якщо Верховна Рада в цілому проголосує за зміни до закону про обрання міських голів за мажоритарною системою абсолютною більшістю голосів виборців.

Черкаський ЄЦ розпався

Ярослав Іваночко

Заяву про незгоду з по­літичною позицією Віктора Балоги і вихід з партії "Єдиний центр" озвучив у четвер від імені ради Черкаської обласної організації ЄЦ її лідер Петро Гаман.

Був ближчим за інших до неба

Іван Яремко

Найстаршим львівським олімпійцем нині є Віталій Іванович Чорнобай, якому 23 травня виповнюється 80 років. Знаний стрибун з жердиною був учасником Олімпійських ігор 1956 року в Мельбурні, стрибав на чемпіонатах Європи 1954-го і 1958 років, багато років працював на кафедрі легкої атлетики Львівського державного університету фізичної культури, кандидат педагогічних наук.

Похвальні традиції

Іван Яремко

У Польщі відбувся перший Кубок Європи серед молоді

“Шахтарська” самба у Стамбулі

Історичний фінал останнього в історії розіграшу Кубка УЄФА завершився перемогою "Шахтаря"

Лист про Київ

20 травня минуло 210 років із дня народження Оноре де Бальзака, одного із найвідоміших і найпродуктивніших класиків французької літератури. Розповідь Бальзака про подорож Україною була написана восени 1847 року у маєтку Евеліни Ганської у Верхівні. Письменник мав намір опублікувати ці нотатки, але обірвав розповідь на середині й залишив рукопис у Верхівні, звідки його у 1854 було переправлено до Парижа. До 1927 року "Лист" не публікувався. Пропонуємо до вашої уваги уривки з тексту.

Східне крутійство

Ігор Гулик

Найліпшою післямовою до Празького саміту Європейського Союзу, на якому ухвалено декларацію про "Східне партнерство", на мій погляд, є фраза екс-президента Чехії Вацлава Гавела, що "партнерські стосунки можна будувати на принципі щирості, а не приховування. Треба відверто казати, що ми про те чи інше думаємо".

На межі нервового зриву

Катерина Сліпченко

Під час Каннського фестивалю стало відомо про смерть видатного актора Олега Янковського. На жаль, тут, на Лазурному березі, ця трагічна звістка зачепила лише небагатьох. Хоча так сталося, що остання роль у кіно Олега Янковського - роль митрополита Філіпа у стрічці Павла Лунгіна "Цар", яку тут показали у програмі "Особливий погляд".

Немає нічого красивішого за вродливу, мудру, оголену жінку...

Януш Леон Вішнєвскі, науковець  і письменник, про життя та літературу

Бібліотека за життя без рутини

Ярина Коваль
Позавчорашня щомісячна традиційна зустріч у бібліотеці Львівської національної академії мистецтв за участі філософів, мистецтвознавців, художників, філологів та інших зацікавлених не лише хлібом насущним, а й глибшими справами людей була присвячена темі "Україна без українців. Занепад нації".
1.2601 / 4.26MB / SQL:{query_count}